Má vražda novinára Janka Kuciaka nejaký súvis s tzv. Mečiarovými amnestiami?(1)

Autor: Ján Molnár | 8.7.2018 o 10:35 | (upravené 9.7.2018 o 16:38) Karma článku: 1,11 | Prečítané:  126x

Pravda je zosúladenie objektívnej reality s mojim vnútorným vnímaním, alebo presvedčením, teda nikto z nás si nemôže dovoliť pravdu prekrúcať, lebo tá objektívna pravda stále ostáva.

Po ohlásení organizátorov „Za slušné Slovensko“ o vstupe do politiky a navrhovaní kandidátov v komunálnych voľbách, sa objavujú aj rôzne úvahy najmä od predchádzajúcich sympatizantov akými boli pán Sulík, alebo Matovič, že v pozadí organizátorov stoja rôzni ľudia, od prezidenta A.Kisku až po Soroša, ktorí využili vraždu novinára a jeho snúbenky na zviditelnenie určitej „skupinky“ a týmto ovplyvnenie verejnej mienky nielen v komunálnych voľbách, ale aj v prezidentských voľbách.

Verejná mienka „slušných ľudí“ hovorí o politike, že je to „špinavá hra“, v ktorej neplatia žiadne slušné pravidlá. Údery pod pás sú bežnou metódou diskreditovať protivníka. Všetko musí navonok vyzerať inak ako v skutočnosti je, to je pravidlo „pozadia“. Pri lineárnom myslení (jednoduché spájanie skutočností) pravdepodobným objednávateľom vraždy bol niekto komu vadili články, v ktorých Kuciak kritizoval niektoré politické praktiky. Ale pri syntetickom myslení (všetko so všetkým súvisí) sa pravda môže vyjaviť úplne v inom svetle.

Hľadanie pravdy to je hlavným poslanim každého morálneho a zodpovedného človeka (vyšetrovateľ, prokurátor, sudca, novinár….) a je to vyjadrené tak, že je to súboj faktov dôkazov a ich subjketívne hodnotenie. Morálny a zodpovedný človek (vyšetrovateľ, prokurátor, sudca, novinár….) sa musí dopracovať k pravde skúmaním argumentov a musí dať priestor všetkým argumentom. Hľadanie pravdy by malo byť ako hľadanie morálnych atribútov…

Hľadanie pravdy:

Indícia prvá: Pán Štefan Harabín oficiálne už ohlásil svoju kadidatúru na post prezidenta, na čo sa dôkladne už niekoľko rokov pripravoval svojími videami na youtube, v ktorých kritizoval takmer všetko a každého, najmä prezidenta Kisku a je tvrdý zástanca názoru, že tzv. Mečiarove amnestie nemožno zrušiť. Za vlády Vladimíra Mečiara bol ministrom spravodlivosti.

Indícia druhá.  Ústavný súd v kauze „Mečiarove amnestie“ vyslovil právnu vetu:  „Vladimír Mečiar zásadne zneužil svoje právomoci, keď udelil amnestie týkajúce sa zavlečenia syna exprezidenta Michala Kováča. Už v tom čase pritom vedel, že tieň podozrenia zo skutkov padá najmä na tajnú službu a že po amnestovaní skutkov sa prípad nevyšetrí.“

Indícia tretia.  Pán Sulík, Matovič, ktorí sú horúcimi kandidátmi „silných politických strán“ v nasledujúcich voľbách a teda budú súčasťou „veľkej hry“ sa prezentovali v minulosti názormi, že Vladimír  Mečiar musí byť postavený pred súd za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Indícia štvrtá.  Jedine kto môže tomu zabrániť, je budúci prezident, ktorý môže na tento trestný čin udeliť amnestiu.

Konšpiračná úvaha:

Teória chaosu spočíva v tom, že ak v Londýne začne pršať, tak na Aljaške začne snežiť“, teda nikto nevie prečo tieto dve súvislosti začali v jeden okamih a prečo to nemohlo byť inak a prečo, prečo, prečo …

Teda niekto v pozadí potreboval odpútať pozornosť od aktuálne začatej témy tzv. Mečiarových amnestii a začatie trestného stíhania Vladimíra Mečiara za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

V rámci teórie chaosu, mohla byť vražda Kuciaka spúšťačom zastierajúceho manévru na otočenie záujmu verejnosti a politickej scény od pokračovania trestno právnej zodpovednosti za tzv. Mečiarové amnestie.

Nie je teda vylúčené z pohľadu syntetického myslenia, všetko so všetkým súvisí, a keby tu bol Sherlock Holmes, tak by pospájal súvislosti, náväznosti a postupnosti krokov a možno by ho stopa zaviedla k paralelným štruktúram SIS - Slovenskej informačnej služby pod vedením Ivana Lexu a asistencie Vladimíra Mečiara s poukazom na organizáciu „únosu Michala Kováča mladšieho“, a majúc na zreteli knihu Eduarda Hakla „Odhalenie Slovenskej informačnej služby“, že za vraždou novinára Kuciaka a jeho snúbenice môžu stáť príslušnici tejto paralelnej tajnej služby, s cieľom vyvolať „chaos“, odvrátiť pozornosť a zastaviť čas, aby začal plynúť až po prezidentských voľbách, ktorého víťazom môže byť aj pán Harabín. Podľa teórie chaosu sa potom ľahko nájde dôvod prečo udelí amnestiu na trestné stíhanie Vladimíra Mečiara za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

 

Mečiar není žiadne neviniatko:

Vyšetrovací spis z archívu Ústavu pamäti národa, ktorého súčasťou sú výpovede svedkov, ktorí opisujú kontakty Mečiara so štátnou bezpečnosťou a KGB obsahuje o.i. aj správu, že 10. januára 1992 vypovedal Ján Patrnčiak, šéf trenčianskej ŠtB na poradách vedel od mjr. Chlebana, že zdrojom vo vzťahu k Dubčekovi bol JUDr. Vladimír Mečiar.

Ďalšou a nespochybniteľnou indíciou sú okolnosti okolo „údajnej“ prvej obete „autonehody“, ktorou bol už teraz nebohý Alexander Dubček. Zomrel na následky doposiaľ spochybňovanej autonehody, ktorú viacerí odborníci označili ako konšpiráciu. Mečiar vedome donášal na Dubčeka socialistickej ŠTB, aby si získal účasť na akcii „nežná revolúcia“.  Na Dubčekovom chrbte sa vyšplhal ku „skupinke“, ktorá mala prevziať moc v Československu.

V marci 1992 zverejnil v týždenníku Respekt prípad Tisova vila. V ňom niekdajší šéf Inšpekcie Ministerstva vnútra SR Leonard Čimo popísal, ako mu na začiatku roku 1990 vtedajší minister vnútra Vladimír Mečiar prikázal odcudziť zväzky ŠtB z budovy Okresnej správy ŠtB v Trenčíne. Čimo to aj urobil. O niekoľko rokov neskoršie Čimo požiadal vo Švajčiarsku o politický azyl, nakoľko mal obavy, že sa chystala jeho vražda, ktorú nariadil Vladimír Mečiar zo strachu pred prezradením a usvedčením od korunného svedka, ktorý vedel oveľa viac než by sa bežnému občanovi ani v tom najhoršom sne nesnívalo.

Osobone v rokoch 2001 až 2005, kedy som aj ja musel požiadať vo Švajčiarsku o politický azyl z opodstatnených obáv z prenasledovania, stretol som sa s generálom Čimom, ktorý mi vyrozprával niekoľko dôležitých príbehov – šokujúcich dôkazov, koľko ľudí bolo obetovaných a ako a kým bola zneužívaná SIS na politický boj proti lepším osobnostiam ako bol Vladimír Mečiar. Čimo mal v úmysle povedať pravdu o nežnej revolúcii, tak ako to urobil v Čechách Petr Pithard, chcel povedať pravdu o Vladimírovi Mečiarovi, ktorý dal zriadiť celé oddelenie na tajné odpočúvanie každého, kto sa len trochu zaujímal o politiku a tieto informácie zneužíval v diskreditácii a likvidácii nepohodlných občanov mafiami, pod rúškom „vybavovanie účtov podsvetia“. Dozvedel som sa aj o dôvodoch skartácie zväzkov Štb, skartácie a mená tých, o ktorých hovoril nález ústavného súdu. Bol to prezieravý človek, pred smrťou „autonehodou“ ich uložil na bezpečné miesto vo Švajčiarsku, jednoducho ich zahrabal pod jeden strom v jednom nemenovanom lesnom pohorí. Tam leží celé jeho svedectvo a čaká až príde doba, ktorá bude vedieť spravodlivo naložiť s týmito šokujúcimi dôkazmi. (ja ho ne.oznám, nechcem sa stať obeťou ďalšej vraždy)

Čo povedal bývalý šéf NBU?

Tajná služba je organizmus, ktorý funguje na základe princípu dôvery. Dôvera musí byť z externého prostredia, teda od verejnosti, od parlamentu aj od vlády. A zároveň – dôvera musí byť aj vnútri služby. Keďže služba pracuje konšpiratívnym spôsobom, jednotlivé zložky nemusia vedieť, ako pracujú ostatné. Aby jednotlivé zložky spĺňali účel, na ktorý sú určené, má ich mať pod kontrolou riaditeľ, je mu to dané zo zákona. Je v jeho priamej zodpovednosti, aby zákon napĺňal. Tajná služba funguje hierarchicky, je daná jasná zodpovednosť, je tam jeden priamy nadriadený a postupnosť vždy vyvrcholí štatutárom, teda riaditeľom. On podpisuje všetky informácie, ktoré vychádzajú zo služby. On rozhoduje o nasadení operatívnych súčastí služby, rovnako aj o činnosti, ktorou sa má služba zaoberať.

Očitý svedok: Svedok Róbert Krajňák.

V tlači prebehla správa, že Róbert Krajňák vyhral 250-tisícové odškodnenie od SIS, lebo „tajní“ pod vedením Ivana Lexu ho začali tajne sledovať, keď v roku 1995 uverejnil v tlači inzerát s výzvou na odvolanie vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara cestou referenda. Čimo potvrdil, že Mečiar zúril a nariadil Lexovi, aby s tým „pankhartom“ riadne zatočil.

Krajský súd rozhodol, že spravodajská služba musí Krajňákovi zaplatiť odškodné štvrť milióna. Zmenil tak pôvodný verdikt okresného súdu, ktorý v roku 2006 ujmu vyčíslil na 2,5 milióna korún.Napriek miernej výške odškodného je rozsudok ojedinelý v histórii Slovenska. Aj keď podozrení zo zneužívania tajnej služby za éry Ivana Lexu proti politickým protivníkom vlády bolo viacero, súdy doteraz nič také nepotvrdili.

Záver:

Podľa teórie chaosu s prihliadnutím na praktiky tajných služieb, že všetko musí navonok vyzerať inak ako sa v skutočnosti odohralo, a syntetickým pospájaním logikou Sherocka Holmesa nie je zatiaľ vylúčené, že stopa vraždy novinára Kuciaka vedie k paralelným štruktúram ŠTb, ktoré stále operujú na našom území. A táto konšpiračná úvaha má logiku, ak sa spojí ešte s dobre utajovanými skutočnosťami pri vyšetrovaní.

Kedže kandidujem za prezidenta bude mojím prvoradým záujmom, aby sa skončili hry tajných služieb a nastolil sa poriadok, slušnosť a spravodlivosť na našom Slovensku.

Tu je riešenie, program ktorý je pre nás!!!! Je to v našich aj Vašich rukách!!!

https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_kandidata_za_obianskeho_prezidenta_sr_volby_2019

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Odsúdili vás? Staňte sa rovno primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.

EKONOMIKA

Kaufland skúša happy hour, na Slovensku to bežné nie je

Obchodné reťazce bojujú o zákazníkov rôznymi spôsobmi.


Už ste čítali?